1924634

Z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierował do szkół i placówek oświatowych specjalny list. Przybliżył w nim najważniejsze osiągnięcia w systemie edukacji wprowadzone w obecnym roku szkolnym, jak również zwrócił szczególną uwagę na wydarzenia związane z 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika.

Po dziesięciu miesiącach nauki dobrnęliśmy szczęśliwie do końca, by udać się na zasłużony, wakacyjny  wypoczynek. Zanim jednak uczniowie  usłyszeli ostatni dzwonek, uczestniczyli  w  uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2022/2023.

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie prewencyjne dla uczniów z klas I-VIII z przedstawicielami policji. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Policjanci omówili zasady poruszania się po drodze, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Odnieśli się też do prawidłowego zachowania w kontaktach z obcymi oraz przypomnieli o stosowaniu „zasady ograniczonego zaufania”.

Dzisiaj klasa IV przystąpiła do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Po teście teoretycznym, w którym uwzględniono pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego, obsługi technicznej roweru oraz pomocy przedlekarskiej, uczniowie podekscytowani rozpoczęli egzamin praktyczny na rowerze. Z wielkim zaangażowaniem i dokładnością zaliczyli wszystkie przeszkody i uzyskali wynik pozwalający na otrzymanie karty rowerowej – dokumentu, który uprawnia do poruszania się po drogach publicznych. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego używania roweru i przyjemności z jazdy tym ekologicznym pojazdem.

Informujemy, że 9 czerwca 2023r. /piątek / jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej.

30 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  DNIA MAMY i TATY. Nasi uczniowie poprzez wiersz, piosenkę, taniec podziękowali swoim kochanym rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Wszystkim rodzicom życzymy jak najwięcej spokoju, pogodnych i pomyślnych dni, pełnych uśmiechu  i zadowolenia!

Serdeczne gratulacje dla Leny Zdzieborskiej  uczennicy klasy I za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym na etapie powiatowym pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi mamy – niebezpiecznych substancji unikamy” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Węgrowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Serdeczne gratulacje dla Aleksandry Maleszewskiej uczennicy klasy VI za zdobycie wyróżnienia w konkursie plastycznym na etapie powiatowym pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi mamy – niebezpiecznych substancji unikamy” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Węgrowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1 czerwca w naszej szkole odbył się I Szkolny Przegląd Talentów. Wszyscy uczestnicy pokazywali swoje umiejętności z wielkim zaangażowaniem i wielką pasją.