Licznik odwiedzin:
2027023
Do wakacji pozostało:
Data:

Strona główna

21 marca nasza szkoła zamieniła się w królestwo radosnej wiosny. Uczniowie z klas 1-3 postarali się aby tan dzień był kolorowy, były piękne wiosenne stroje, winki na głowachi oczywiście lekcje wyglądały w tym dniu troszkę inaczej. Pierwszym punktem dnia był wiosenny pokaz mody. Należało swoim fantazyjnym i kolorowym strojem wyrazić radość z przybycia wiosny. Następnie dzieci wyruszyły na poszukiwania jajek ukrytych przez zajączka wielkanocnego. Czekoladowe przysmaki bardzo szybko znalazły swoich właścicieli. Na zakończenie wyruszyliśmy na niezapomniany spacer z Marzanną. Ta tradycyjna postać, symbolizująca zimę, została uroczyście pożegnana, aby uczynić miejsce dla ciepłych promieni wiosennego słońca. Pogoda okazała się hojna, obdarzając nas jasnym niebem i delikatnym powiewem wiosennego wiatru. Podczas spaceru podziwialiśmy przebudzenie natury.Ten wiosenny spacer nie tylko przyniósł nam radość i uśmiech,ale również nauczył nas szacunku dla cyklu natury i zmian, które niesie ze sobą każda pora roku. Niech WIOSNA napełni nas wszystkich energią, radością i nadzieją na przyszłość! 

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu ,, Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Wielkanoc 2024” .  Wykonane przez uczniów prace zachwycały pomysłowością, kolorystyką i estetyką wykonania. Oto karty i palmy wielkanocne, które zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Dziękujemy za poświęcony czas, trud włożony w wykonanie, pomysłowość i podtrzymywanie naszych regionalnych tradycji. 

Klasa IV przygotowała przedstawienie na podstawie Legendy o żółtej damiedla młodszych kolegów i koleżanek z klas I – III. Uczniowie z zaangażowaniem przygotowali rekwizyty, scenografię i potrzebne stroje. Choć przedstawienie było krótkie, to uczniowie klasy IV popisali się prawdziwym talentem aktorskim oraz pokazali, że warto dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi – młodszymi kolegami i koleżankami. Inscenizacja została przygotowana pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p.Mileny Plewki. 

 

Dnia 18.03.2024r. uczniowie klasy 4 mieli okazję wziąć udział w niestandardowych zajęciach w ramach programu "Bezpieczeństwo w sieci- my to rozumiemy". Policjanci Komendy Powiatowej w Węgrowie przeprowadzili warsztaty prewencyjne "Cybercraft- bezpieczeństwo w sieci" w aplikacji MinecraftEducation, dzięki którym uczniowie mieli szansę zdobyć wiedzę o bezpieczeństwie w sieci poprzez zabawę. Dzieci pod okiem panów policjantów uczyły się jak dbać o swoje dane, aby chronić się przed kradzieżą tożsamości w sieci. Lekcja zorganizowana w tak bardzo lubianym przez dzieci sześciennym świecie na długo zostanie w ich pamięci.  

 

     Dnia 14 marca 2024r. odbyło się uroczyste otwarcie szkoły po generalnym remoncie. Gospodarzami uroczystości byli: Wójt GminyWierzbno Pan Emil Wąsowski i Dyrektor ZSP w Krypach Pani Teresa Strupiechowska . Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, którzy przyczynili się do realizacji tak trudnego zadania. Młodzież szkolna przedstawiła krótki program artystyczny oparty na tematyce związanej z remontem placówki. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i przybyli na uroczystość.

27 lutego naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób. Prowadzącyprzedstawił widowiskowe eksperymenty i doświadczenia.Dużym  zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one uczniom wiele radości, ale również sporą porcję wiedzy. No i na pewno udowodniły, że chemia i fizyka to wcale nie takie straszne przedmioty! 

 16 lutego2024r. w ZSP w Wierzbnie odbyły się Gminne Rozgrywki Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wierzbno. Świetnie zaprezentowali się tenisiści stołowi z naszej szkoły!  Zajęliśmy w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące miejsca:-Dziewczęta młodsze: I miejsce- Gabriela Zaboklicka,  II - Aleksandra Skarżyńska,-Chłopcy młodsi: III miejsce-Adam Zaboklicki,-Dziewczęta starsze -II miejsce - Lena Knap,-Chłopcy starsi: Imiejsce- Cezary Zdzieborski.Jako szkoła zajęliśmy najwyższy stopnień podium. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!W rozgrywkach brali udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wierzbnie i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku. 

UWAGA! Wójt Gminy Wierzbno ogłasza konkurs plastyczny “Najładniejsza Kartka Wielkanocna” dla dzieci klas 0 – III. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół na terenie gminy Wierzbno. Prace należy dostarczyć osobiście do sekretariatu urzędu lub przesłać za pośrednictwem poczty na adres Wierzbno 90, 07-111 Wierzbno. Praca powinna mieć format A5 (21×14,8 cm.), wykonana techniką dowolną, np. pastele, kredki, farby, wycinanka, wydzieranka, techniki łączone itp. Termin nadesłania prac upływa w dniu 15 marca 2024 r.
Uczniowie z klas IV- VIII mogą wziąć udział w konkursie na ,,Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny".
Prace będą oceniane w kategoriach:
uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej,
uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej.
Termin nadesłania prac upływa w dniu 15 marca 2024 r.
Wszelkie niezbędne informacje w regulaminie konkursu dostępnym poniżej. Prace należy dostarczyć osobiście do sekretariatu urzędu lub przesłać za pośrednictwem poczty na adres Wierzbno 90, 07-111 Wierzbno. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 23 marca 2024 r. Prace należy dostarczyć osobiście do sekretariatu urzędu lub przesłać za pośrednictwem poczty na adres Wierzbno 90, 07-111 Wierzbno. Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia na stronie: Konkurs Plastyczny “Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna” | Gmina Wierzbno Gmina Wierzbno

 22 lutego, uczniowie z klas IV-VII spędzili aktywnie popołudniowy czas doskonaląc umiejętność jazdy na łyżwach. Wraz z opiekunami wybrali się na Lodowisko kryte w Siedlcach. Tam poddali się łyżwowemu szaleństwu.Celem wyjazdu była nauka jazdy na łyżwach, dla niektórych doskonalenie techniki jazdy, integracja oraz oczywiście dobra zabawa na świeżym powietrzu. 

 
następne >>
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
RODO
BIP
Ochrona danych osobowych
BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKÓŁ
BEZPIECZEŃSTWO
ERASMUS +
Wyniki egzaminów zewnętrznych
Szkoła Podstawowa
Dla ucznia
Dla rodzica
SZKOLNE KALENDARIUM
Archiwum
OGŁOSZENIA
REALIZOWANE ZADANIA I INWESTYCJE
Realizowane programy i projekty
Regulaminy
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Agencja Reklamy