18.10.2023 r. uczniowie z klas IV - VII udali się na wycieczkę do Warszawy.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie „Umiem pływać” adresowanym do uczniów klas III szkół podstawowych, a współfinansowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. /środki Gminy Wierzbno- 23 000 zł , MSiT -10 000 zł/. Zajęcia odbywały się od 27 kwietnia do października 2023 r. na pływalni w Mińsku Mazowieckim. Dzięki programowi dzieci nauczyły się /odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać z basenu. Ćwiczenia w wodzie dostarczyły dzieciom dużo radości. Program cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które bardzo chętnie jeździły na basen i uczestniczyły w proponowanych zajęciach.

Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Obchodzimy je w Polsce od końca lat 50.Przypada ono jesienią, a dokładnie 14 października na pamiątkę powołania przez króla Stanisława Augusta Komisji Edukacji Narodowej. 12 października, w naszej szkole odbył się uroczysty apel uświetniony występem artystycznym uczniów.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele! Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę karmy dla psów i kotów dla schronisk podlegających pod Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w WęgrowieZachęcamy wszystkich do włączenia się w naszą akcję, dzięki której wspólnie będziemy mogli wspomóc pokrzywdzone przez los, głodne, bezdomne zwierzęta. Bezinteresowna pomoc i sprawianie radości innym daje dużo satysfakcji! Karmę /sucha karma, puszki, makarony itp./ prosimy przynosić do sali nr 24. AKCJA TRWA DO 31 PAŹDZIENIKA 2023 r. Z góry serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc. Szkolne Koło Wolontariatu - opiekun Izabela Nowak

4 października, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad przedsięwzięciem objęli Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki. Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem sprzątali teren przy szkole oraz najbliższą okolicę. Dziękujemy wszystkim uczniom za trud włożony w dbanie o nasze najbliższe środowisko.

Dzisiaj /3 października/, wszyscy uczniowie klasy IV uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Krypach otrzymali laptopy, zgodnie z założeniami rządowego programu pn. ,,Laptop dla ucznia". Program „Laptop dla ucznia” realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji - to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Sprzęt może być wykorzystywany do nauki, rozwoju talentów i zainteresowań.

Kropki, kropy, kropeczki… 29 września w naszej szkole zagościły kropki. Święto kreatywności okazało się nie tylko zabawą, ale przede wszystkim zainspirowało naszych uczniów do ciekawego wykorzystania kropki. Dzieci przyszły do szkoły zakropkowane, tworzyły prace plastyczne na bazie kropki i przyozdabiały klasy. „Dzień kropki” nie tylko zintegrował uczniów naszej szkoły, wielu z nich pobudził również do działania. Śmiało można stwierdzić, że tego dnia nikt nie znalazł się „ w kropce”, za to wszyscy byli pozytywnie „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie i swoje możliwości. Wcześniej ogłoszono konkurs na najbardziej zakropkowaną klasę.W tej kwestii komisja miała wielki problem by wyłonić zwycięzców. Ostatecznie postanowiono wyróżnić klasę IV. Gratulujemy! Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i miłą zabawę

Fotorelacja z obchodów Jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej w Krypach /20.09.2023r./.

Więcej w galerii