Licznik odwiedzin:
1921997
Do wakacji pozostało:
Data:

Bezpieczny internet- porady dla dzieci

Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, aby uniknąć zagrożeń w Internecie: 

1. Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu.
2. 
Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest. Mówi, że ma 8 lat, ale może mieć 40!
3.
 Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez Internet!
4
Gdy coś Cię przestraszy lub zaniepokoi, wyłącz monitor i powiedz o tym dorosłemu.
5. 
Nie zdradzaj nikomu swojego imienia ani adresu! Nie mów też, ile masz lat i do jakiej szkoły chodzisz. Nie podawaj numeru telefonu.
6. 
Wymyśl sobie fajny nick, czyli internetowy pseudonim. Nie podawaj w nim daty urodzenia ani wieku, np. karolina1993 czy jacek14 – lepiej, żeby nikt obcy nie wiedział ile masz lat. Wykorzystaj imię bohatera ulubionego filmu lub słowo z piosenki. Użyj swojej fantazji. Na pewno wymyślisz coś ciekawego!

7. Używaj komunikatorów tylko do kontaktów ze znajomymi, o których wiedzą Twoi rodzice.

Z komunikatorów i czatów korzystają też osoby o złych zamiarach i trzeba być bardzo ostrożnym. Ustaw komunikator tak, żeby nikt spoza listy kontaktów nie mógł Cię zaczepiać.

8. Pomyśl kilka razy, zanim wyślesz wiadomość, e-mail czy sms. Kiedy klikniesz „wyślij”, nie można już tego cofnąć.
9. 
Nie dokuczaj innym. Pamiętaj, że w Internecie obowiązuje zasada nieużywania brzydkich słów. Traktuj innych tak, jak byś chciał, żeby Ciebie traktowano.
10.
 Długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu innych problemów, np. w szkole. Nie zapominaj o sporcie i innych rozrywkach, nie związanych z komputerami i Internetem.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Agencja Reklamy