Licznik odwiedzin:
2027001
Do wakacji pozostało:
Data:

Strona główna

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału wXIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci organizowanym przez KRUS pod hasłem:,, Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Tematem konkursu jest popularyzowanie zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych, stanowiących merytoryczną treść projektu KRUS „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”. 

 

 

 Karnawał to czas, który wypełniony jest wesołą muzyką i tańcem. Tego wszystkiego nie zabrakło podczas balu karnawałowego w Szkole w Krypach 8 lutego.2024r. Jedną z atrakcji tego dnia był program artystyczny pt.Bal u Pana Kleksa. Pojawiły sięw nim najpiękniejsze piosenki z bajek i filmów dla dzieci. Do wspaniałej zabawy zaprosilinaszych uczniów Małgorzata Rapa i PiotrKociubowski.Występ artystów w naszej szkole odbył się z inicjatywy Zofii Paczóskiej. 

W dniu 08.02.2024 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Korytarz zamienił się w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko.Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. 

6 lutego uczniowie klas IV- V obejrzeli przedstawienie pt. ''Mity greckie''. Spektakl przygotowany przez zespół aktorów Wrocławskiego Teatru IN-ART zrobił duże wrażenie. Przybliżył młodzieży świat bogów i herosów greckich. Pokazał, że mity są ważnym elementem naszej kultury oraz źródłem uniwersalnych postaw i zachowań. Widowisko było też wspaniałą zabawą, pełną kolorów i efektów. Zawierało elementy multimedialne.  

6 lutego uczniowie z klasy Ii II podczas wycieczki edukacyjnej, mieli okazję stać się widzami “Baśni tysiąca i jednej nocy”. To magiczny spektakl teatralny przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacji IN-ART, przeniósł dzieci w bajeczny świat wschodnich opowieści.Podczas przedstawienia spotkały się z Alladynem, Sindbadem Żeglarzem, magicznymi Dżinnami i wieloma innymi bohaterami.Oparta na elementach orientalnych opowieść przybliżyła im kulturę i tradycję Dalekiego Wschodu. Przekazała też bogate treści wychowawcze.Młodzi widzowie przekonali się, że to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze.   

Serdecznie zapraszamy Rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko do przedszkola do składania wniosków.
Rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkola, proszeni są o składanie potwierdzenia kontynuowania edukacji przedszkolnej.
Wnioski dostępne są w sekretariacie szkoły, a także u nauczycieli w salach przedszkolnych.

 31 stycznia 2024 r. w naszej szkole, odbyło się spotkanie z rodzicami klas I-VIINa spotkanie została zaproszona p. Anna Guzekpedagog, która przedstawiła prezentację na temat zagrożeń, z którymi mogą się spotkać dzieci podczas korzystania z Internetu. Przestrzegała przed nadmierną ufnością w stosunku do osób poznanych w wirtualnym świecie. Mówiła o treściach negatywnie wpływających na psychikę młodego człowieka, o przemocy i brutalności w grach komputerowych. Przestrzegała również przed nadmiernym korzystaniem z komputera, które może prowadzić do uzależnienia.Scharakteryzowała zjawisko cyberprzemocy, które może wyrządzić ogromne szkody. Głównym celem spotkania było uświadomienie rodzicom zagrożeń wynikających z nadmiernego i niekontrolowanego korzystania z Internetu oraz kształtowanie świadomego, mądrego odbiorcy i jednocześnie użytkownika mediów. 

Uczniowie naszej szkoły dwukrotnie wyjeżdżali na lodowisko w Siedlcach. Pierwszy wyjazd odbył się w grudniu. Uczestniczyła w nim klasa VII z wychowawczynią p. M. Karczewską. Drugi wyjazd miał miejsce w styczniu. Tym razem uczestnikami byli uczniowie z różnych klas. Opiekę nad łyżwiażami sprawowały panie M. Karczewska i M. Polkowska.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przyjmijcie Państwo wyrazy szacunku i wdzięczności za dobro, którego Wasze wnuki, Wasze rodziny doświadczają dzięki Państwa trosce i miłości. Życzymy przede wszystkim zdrowia i szczęścia.Niech zawsze otacza Państwa miłość i troska najbliższych. Niech wszystkie dni w roku będą dla Państwa radosne, pełne rodzinnego ciepła i miłości. Niech dobro, którym dzielą się Państwo na co dzień z innymi, zawsze do Was powraca. 

Dyrekcja wraz z całą społecznością szkolną 

 
następne >>
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
RODO
BIP
Ochrona danych osobowych
BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKÓŁ
BEZPIECZEŃSTWO
ERASMUS +
Wyniki egzaminów zewnętrznych
Szkoła Podstawowa
Dla ucznia
Dla rodzica
SZKOLNE KALENDARIUM
Archiwum
OGŁOSZENIA
REALIZOWANE ZADANIA I INWESTYCJE
Realizowane programy i projekty
Regulaminy
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Agencja Reklamy