Licznik odwiedzin:
1969693
Do wakacji pozostało:
Data:

ERASMUS + "TOLERANCE AND RESPECT"

http://www.erasmus-krypy.pl/

W prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować całą społeczność szkolną, że z dniem 1 września 2017 nasza szkoła, jako jedna z nielicznych w Polsce,rozpoczęła pracę w ramach programu Erasmus +Tytuł naszego zadania to : Rozwijanie tolerancji i wzajemnego szacunku w Europie”. Projekt jest finansowany przez Unię Europejską. Realizacja zadania jest przewidziana na 2 lata, a całkowita kwota budżetu to aż  121 280 euro!  Nasza szkoła jest koordynatorem całego projektu.

Naszymi szkołami partnerskimi są:

- Gimnazjum „Grigore Moisil” z Rumunii

- Szkoła Podstawowa im. Świętych Cyryla i Metodego z Bułgarii

- Szkoła „Instituto Comprensivo Pasquale Mattej” z Włoch

- Szkoła ,,EYUP GUMUSSUYU ILKOKULU” z Turcji

Erasmus + to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Realizacja projektu polega na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych, lokalnych lub regionalnych władz odpowiedzialnych za oświatę i innych organizacji działających na rzecz edukacji szkolnejCelem głównym projektu jest wzrost kompetencji kluczowych u uczniów w wieku 12-15 lat z 4 szkół partnerskich na poziomie dającym im odpowiednie przygotowanie do dalszej nauki. Międzynarodowy charakter projektu umożliwia kadrze i uczniom współpracę ze szkołami partnerskimi w zakresie działań związanych ze zdobywaniem wiedzy, wymianę dobrych praktyk oraz poznanie innych kultur. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat, i jest wynikiem inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską. 

Dla chcącego nie ma nic trudnego ! ” - Erazm z Rotterdamu  - niderlandzki filolog 

Więcej w galerii 

ERASMUS +  

 Celem projektu jest wzajemne poznanie się, odkrycie podobieństw i różnic kulturowych, ukształtowanie u uczniów postawy tolerancji i wzajemnego szacunku, rozwijanie umiejętności językowych oraz poznanie tradycji i historii innych krajów europejskich. Kwota dofinansowania dla Szkoły w Krypach to: 27 720 euro

 Na przełomie listopada i grudnia /29.11.-03.12/ 2017 r. szkoła jako koordynator projektu będzie gościła nauczycieli reprezentujących partnerskie placówki. Podczas wizyty nastąpi wymiana pomysłów i doświadczeń oraz zostanie wspólnie wypracowany szczegółowy plan dalszych działań. Już od początku września, w poszczególnych szkołach trwają przygotowania polegające na opracowaniu planu i metod umożliwiających późniejszą realizację działań projektowych. Okazuje się, że zarówno nauczyciele jak i uczniowie odkrywają w sobie bardzo duże pokłady kreatywności, a to dopiero początek! Wspaniałe jest również to, że współpraca trwa dopiero od kilku tygodni, a projektowa społeczność integruje się poprzez media w błyskawicznym tempie. Szkoła w Krypach z niecierpliwością czeka na spotkanie projektowe, tym razem „w realu”.

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Agencja Reklamy