Licznik odwiedzin:
2027006
Do wakacji pozostało:
Data:

Strona główna

26.11.2023 r. na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyła się impreza sportowa o zasięgu ponad powiatowym: Zawody gimnastyczne dla dzieci i młodzieży z dwóch powiatów (węgrowskiego i sokołowskiego). Wydarzenie oparte było na prezentacjach grupowych i indywidualnych młodych sportowców, o charakterze gimnastycznym z elementami akrobatyki , z podziałem na trzy kategorie : układ obowiązkowy na równoważni, układ wolny na ścieżce, układy grupowe. Zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności przed komisją sędziowską. Organizatorem Zawodów było Stowarzyszenie Taneczno-Gimnastyczne „MAX DANCE” . Grupa uczniów reprezentująca Szkołę w Krypach zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Ciekawość to pierwszy stopień do...wiedzy. Mogliśmy się o tym przekonać dzisiaj podczas wycieczki do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na musical edukacyjnypt. Wanna Archimedesa. Poznaliśmy historię najważniejszych zdobyczy cywilizacyjnych. Dokonania Eisteina, Newtona, Archimedesa, odkrycie Krzysztofa Kolumba. Dowiedzieliśmy się, czym jest grawitacja, w jaki sposób wymyślono koło, czemu służył dynamit, jaki mechanizm poruszał maszynę parową... 

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Nasza szkoła przyłączyła się także do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.
O godzinie 11:11 w ramach świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy zgromadzeni na apelu odśpiewali hymn narodowy.

Bardzo serdecznie dziękujemy przedszkolakom i uczniom naszej szkoły za aktywny udział w akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt będących pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie.

UWAGA!  Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w KONKURSIE  PLASTYCZNO-TECHNICZNYM „MOJA JESIEŃ"

Organizator konkursu: Biblioteka Pedagogiczna w Węgrowie

Konkurs trwa do 30.11.2023r.

- Temat prac: „Moja jesień - z czym kojarzy mi się ta pora roku"

- W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu węgrowskiego

- Konkurs przebiegać będzie w 2 kategoriach wiekowych:  klasy I-III szkoły podstawowej oraz klasy IV-VIII szkoły podstawowej

Informujemy, że 2 i 3 listopada 2023 r. / czwartek i piątek/ są dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych dla uczniów szkoły podstawowej. 

24 października uczniowie klasy pierwszej udali się na wycieczkę autokarową do Siedlec. Przedpołudnie spędzili w Parku Trampolin Jumpout. Następnie w kinie Helios obejrzeli uwspółcześnioną adaptację książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Przepiękny i wzruszający film o wspaniałym i wiernym psie oraz wierze w cud, zakończony happy endem, niewątpliwie trafił do serca każdego dziecka. Z pewnością wczorajszy dzień był dla naszych pierwszoklasistów radosny i pełen wrażeń!

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed szkolną społecznością.W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Krypach odbyło się 20 października. Gratulujemy i życzymy naszym pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy.

18.10.2023 r. uczniowie z klas IV - VII udali się na wycieczkę do Warszawy.

następne >>
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
RODO
BIP
Ochrona danych osobowych
BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKÓŁ
BEZPIECZEŃSTWO
ERASMUS +
Wyniki egzaminów zewnętrznych
Szkoła Podstawowa
Dla ucznia
Dla rodzica
SZKOLNE KALENDARIUM
Archiwum
OGŁOSZENIA
REALIZOWANE ZADANIA I INWESTYCJE
Realizowane programy i projekty
Regulaminy
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Agencja Reklamy