1959331
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Byliśmy po drugiej stronie lustra ?

Byliśmy po drugiej stronie lustra ?

W sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury w dniu 4 grudnia uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej obejrzeli spektakl teatralny pt. „Alicja po drugiej stronie lustra”- wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Siłą swojej wyobraźni dzieci przeniosły się do magicznej krainy, w której wszystko było możliwe. Gąsienica popisywała się swoją elokwencją, karciana Królowa wydawała rozkazy, karciany Rycerz był jej bezwzględnie posłuszny, Zając z Susłem popijali herbatkę u Kapelusznika, a w pobliskich krzakach czaił się odrażający Dżabersmok. Jak nasi uczniowie tam trafili? Drogę do tego strasznie śmiesznego świata wskazała im Alicja, przechodząc na drugą stronę…lustra i nie zapominając przy tym o dobrych manierach i taktownym zachowaniu. Dzięki tej podróży uczniowie mieli okazję przekonać się, że warto mieć niezawodnych przyjaciół, że dobrze jest umieć tabliczkę mnożenia, że nudę można łatwo pokonać nawet w najsmutniejszy jesienny dzień. Dzieciom bardzo podobało się to interaktywne przedstawienie. Uczniowie uważnie śledzili i przeżywali losy bohaterów, a w niektórych momentach reagowali bardzo żywiołowo. Na młodych widzach wywarła wrażenie świetna gra aktorów, efekty dźwiękowe, gra świateł oraz efekty specjalne. Dodatkowym atutem spektaklu były przepiękne kostiumy. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.