1933803
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie klasy pierwszej

25 października odbyła się najważniejsza uroczystość dla pierwszoklasistów. W tym bowiem dniu nastąpiło ślubowanie i pasowanie dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Krypach. Dyrektor szkoły p. Teresa Strupiechowska szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I. Następnie pierwszaki pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.Po złożeniu ślubowania p. Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia,dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Uczniowie zostali przyjęci do braci szkolnej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków ufundowanych przez Radę Rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Więcej w galerii