1937129
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Wycieczka do Loretto

Wycieczka do Loretto

Niedaleko Wyszkowa, nad rzeką Liwiec znajduje się niezwykłe miejsce o nazwie Loretto. Tu właśnie, wśród sosnowych lasów Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, ukrył się przepiękny klasztor sióstr loretanek. Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej jest bardzo popularnym celem pielgrzymek. Wierni, dorośli, młodzież i dzieci, przybywają tu z całego kraju, by modlić się przed figurą Matki Bożej oraz przy grobie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Również uczniowie z klasy trzeciej naszego gimnazjum wraz z katechetką udali się 14 kwietnia 2016 r. busem na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, niosąc swoje osobiste prośby i modlitwy. W programie wyjazdu było coś dla ducha, ale i dla ciała. Najpierw odbyło się spotkanie z siostrą Loretanką, która krótką pogadanką wprowadziła młodzież w klimat tego miejsca. Potem przeszliśmy do Kościoła na Mszę Świętą, którą odprawił o. Wojciech.. Następnie udaliśmy się na Leśną Drogę Krzyżową. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na pizzę i lody. Wspólne pielgrzymowanie do Loretto było wspaniałą okazją, aby na chwilę oderwać się od problemów, od codzienności i móc we wspólnej modlitwie ofiarować Matce Bożej wszystkie radości i troski.