1937097
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / "Sposób na Alcybiadesa" z Narodowym Teatrem Edukacji

"Sposób na Alcybiadesa" z Narodowym Teatrem Edukacji

8 kwietnia 2016r. uczniowie starszych klas szkoły podstawowej udali się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury, ponieważ Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia przygotował dla nich inscenizację lektury szkolnej „Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego. Sztuka nosiła tytuł „Alcybiades” i opowiadała o grupie niesfornych uczniów, którzy nie chcieli się uczyć i postanowili przechytrzyć pedagogów. Pozyskali „sposób” na nauczyciela historii , zwanego Alcybiadesem, ale ten człowiek potrafił dotrzeć do młodych ludzi i zapalić w nich płomień radości, wzbudzić w nich entuzjazm i chęć do nauki historii. Sztuka zainteresowała widzów, obfitowała w wartką akcję, tryskała humorem, rozbrzmiewała muzyką i piosenkami. Aktorzy wykorzystywali młodzież, zapraszali na scenę, wciągali do gry, a także uczyli poprawnej dykcji i operowania oddechem. Po spektaklu uczniowie wrócili do szkoły. Ciekawe, czy teraz oni zaczną opracowywać sposoby na swoich nauczycieli, jak czynili to bohaterowie sztuki?