1932815
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Wycieczka pierwszoklasistów do Liwa

Wycieczka pierwszoklasistów do Liwa

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzealnych, na których poznali kulturę rycerską, wedle której giermkowie po wieloletniej służbie otrzymywali  miecz, pas i  składali rycerską przysięgę. Odbyło się też symboliczne pasowanie uczniów na rycerzy. Po zwiedzeniu zamku, w średniowiecznej scenerii zamkowej wieży, dzieci wysłuchały: ,,Legendy o żółtej damie”, a następnie wyszły na dziedziniec i same zainicjowały zabawy w damy dworu, giermków i rycerzy na tematycznym placu zabaw. Wycieczka zakończyła się przygotowanym przez rodziców ogniskiem, na którym wszyscy upiekli kiełbaski i z niezwykłym apetytem je zjedli. Zwiedzanie zamku odbyło się w ramach projektu: ,,Kulturalna szkoła na Mazowszu”.