1931620
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej - centralnego organu władzy oświatowej, który na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego powstał 14 października 1773 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia 14 października obchodzony jest jako święto polskiej szkoły, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Jest on okazją, aby wyrazić wdzięczność i złożyć życzenia nauczycielom, ale również tym, którzy w szkole i dla szkoły pracują.

Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Obsługi życzymy wielu powodów do zawodowej satysfakcji, wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.