1933481

19 stycznia 2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Grębkowie już po raz szósty zorganizowano Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Małemu”.

W piątek, 8 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty dietetyczne dla uczniów klas IV-VI . Zajęcia prowadziła pani dietetyk. Podczas pierwszej części spotkania bardzo szczegółowo omówiono zasady zdrowego odżywiania się. Następnie rozstrzygnięty został konkurs pt. Wesoła i zdrowa kanapka. Część kulinarna warsztatów polegała na przygotowaniu sałatki jarzynowej. Dzieci obierały warzywa, kroiły, mieszały składniki, a w międzyczasie pysznie się bawiły. Zwieńczeniem była wspólna degustacja. Na zajęciach uczniowie odkrywali tajniki zdrowej, domowej kuchni. Nabywali prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. Ponadto uczyli się rozpoznawania smaków, właściwego zachowania przy stole, poprawnego posługiwania się sztućcami oraz dbałości o porządek. Zaangażowanie uczniów, ciekawość i pomysłowość, świetna zabawa połączona z edukacją zdrowotną były dowodem na to, że warto łączyć teorię z praktyką i już od najmłodszych lat promować zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia.

We wtorek, 22 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Krypach z bożonarodzeniowym przesłaniem, wystąpili uczniowie szkoły podstawowej prezentując jasełka. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. Radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.  Po występie pani dyrektor Teresa Strupiechowska podziękowała uczniom za piękne przedstawienie oraz złożyła życzenia świąteczne i noworoczne dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Na koniec, w świątecznym nastroju, uczniowie wraz z nauczycielami udali się na smaczny poczęstunek oraz rozmowy przy stole. Była to wspaniała okazja do złożenia życzeń, do wzruszeń i wspomnień.

Uczniowie  klas V i VI szkoły podstawowej, Zespołu Szkól w Krypach przystąpili do ogólnopolskiego konkursu organizowanego pod nazwą „Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie".

Uczniowie naszej szkoły propagują różne formy spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest doskonalenie, a dla niektórych nauka umiejętności jazdy na łyżwach.

Mikołajki to wyraźny znak, że zbliżają się święta. W poniedziałek 7 grudnia w Zespole Szkół w Krypach do każdej klasy zawitał Mikołaj z pączkami. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły, otrzymali od niego słodki upominek.

"5 złotych minut ratujących życie" - pod takim tytułem 3 grudnia odbył się w Warszawie w Hali Widowiskowej "Torwar" Wielki Koncert Galowy Fundacji "Prometeusz", w którym uczestniczyło 35 uczniów naszej szkoły.

Uczniowie naszego gimnazjum 4 grudnia w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury obejrzeli sztukę Moliera „Skąpiec”