Program "Zdrowo jem, więcej wiem" prowadzony jest przez fundację BOŚ i pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, przeznaczony jest dla klas I- III szkół podstawowych. W naszej szkole w tym roku szkolnym do projektu przystąpiła klasa I.
Na początku każdego roku szkolnego dzieci klasy pierwszej poznają drogę do szkoły, znaki drogowe i zasady bezpiecznego zachowywania ma ulicy i w jej pobliżu.