Licznik odwiedzin:
2026996
Do wakacji pozostało:
Data:

,,Zdrowo jem, więcej wiem” - edycja VII

 

O projekcie:

,,Zdrowo jem, więcej wiem” to projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Konkurs przeprowadzany jest w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Obecna edycja jest VII edycją projektu. W uznaniu działania, Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda objęła projekt honorowym patronatem.

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” to:

  • bogata oferta edukacyjna dla klas I-III szkół podstawowych,

  • wieloaspektowy, spójny projekt doskonale wpisujący się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej,

  • rzetelna wiedza naukowa na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej podana w przystępny i nieszablonowy sposób – oprócz materiałów przygotowanych na lekcje oferujemy pogłębioną wiedzę, która nieustannie jest uzupełniana, zgromadzoną w portalu www.aktywniepozdrowie.plw postaci ponad artykułów,

Cele:

  Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

 Więcej w galerii

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Agencja Reklamy