1900242
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Dopalaczom mówimy STOP !

Dopalaczom mówimy STOP !

25 Października dyrektor szkoły pani Teresa Strupiechowska zaprosiła na spotkanie z rodzicami pracowników Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, sierż. Wojciecha Oltona i mł. asp.Grzegorza Kałuskiego, którzy przeprowadzili pogadankę na temat uzależnienia od narkotyków i dopalaczy. Policjanci szczegółowo wyjaśnili co to są dopalacze oraz jakie zagrożenia dla dzieci i młodzieży wynikają z ich zażywania. W dalszej części spotkania omówili przyczyny, które skłaniają młodych ludzi do sięgania po dopalacze. Zwrócili także uwagę na sygnały ostrzegawcze, które powinny zaniepokoić rodziców. Wskazali też, jak uchronić swoje dziecko przed sięganiem po narkotyki i dopalacze. Jesteśmy przekonani, że taka forma pedagogizacji pomoże rodzicom i nauczycielom uchronić młodzież przed skutkami tych uzależnień.