1931646
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

Uczniowie pierwszych klas Zespołu Szkół w Krypach złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Ta podniosła uroczystość odbyła się 22 października 2015 roku. Wzięli w niej udział rodzice pierwszoklasistów, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjaliści oraz nauczyciele. Główni bohaterowie tego dnia przygotowali część artystyczną, podczas której zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Najbardziej wzruszającym momentem było złożenie aktu ślubowania, w którym pierwszoklasiści z wyciągniętymi dwoma paluszkami prawej dłoni w stronę flagi narodowej przyrzekali, że dobrze będą wypełniać obowiązki ucznia, swą nauką i zachowaniem będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie dyrektor szkoły pani Teresa Strupiechowska przystąpiła do pasowania symbolicznym wielkim ołówkiem. W oczach najmłodszych uczestników tej uroczystości można było zobaczyć radość, dumę i szczęście. Równie wzruszeni byli rodzice, którzy obserwowali swe pociechy. Uwieńczeniem akademii było wręczenie pierwszakom pamiątkowych dyplomów i upominków. Po części oficjalnej dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców i dyskotekę. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Gratulujemy i życzymy sukcesów na szkolnej drodze!