1949436
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Teatralne potyczki

Teatralne potyczki

„Teatr to świątynia dla sztuki”, ale nie tylko – to także miejsce, które od wieków służy człowiekowi pomocą w odkrywaniu własnego „ja”. Każda odegrana scena ma swoje przesłanie. Jest lekcją życia, ponieważ odsłania te emocje, które często nam towarzyszą, uzewnętrznia je, a my – obserwatorzy – możemy się w nich odnaleźć, spojrzeć na siebie z innej perspektywy. Przekonałyśmy się o tym 29 września 2015 roku, gdy wybraliśmy się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury by obejrzeć spektakl„Potyczki teatralne”, wystawiany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Ta unikalna sztuka pomogła nam spojrzeć na teatr oczyma tych, którzy sami są jego twórcami. Uświadomiła nam też, że sceniczne „ja” autorów zupełnie odbiega od codzienności.