1934149
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Wycieczka rowerowa do Suchej

Wycieczka rowerowa do Suchej

Dnia 17 września w dobrych nastrojach i przy sprzyjającej pogodzie grupa uczniów z klasy II Gimnazjum w Krypach wsiadła na rowery i ruszyła poznawać piękno naszej okolicy. Aktywny wypoczynek i propagowanie turystyki rowerowej połączyli z lekcją geografii i historii w terenie. Kilka zamieszczonych poniżej zdjęć niech będzie zachętą do uczestnictwa w wycieczkach rowerowych dla innych uczniów.

Sucha – Muzeum Architektury Drewnianej
Sub veteri tectu sed parentali (Pod starym, lecz ojczystym dachem) – głosi napis nad wejściem do modrzewiowego dworku wzniesionego w 1743 r., zwanego również „polskim Soplicowem”. Pieczołowicie odrestaurowane wnętrza, bogaty księgozbiór biblioteczny, szlacheckie obrazy, stylowe meble – słowem wszystko co nawiązuje do klimatu polskiego dworku szlacheckiego. Dwór stoi na terenie rozległego ogrodu, na którym znajduje się również kompleks unikatowych drewnianych budowli charakterystycznych dla ziemi mazowieckiej ostatnich dwóch stuleci. Jest ich już ponad 20.