1933843
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Warsztaty plastyczno- techniczne „Odlewy gipsowe”

Warsztaty plastyczno- techniczne „Odlewy gipsowe”

Dnia 30 kwietnia 2015 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczno- techniczne „Odlewy gipsowe”. Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w atrakcyjnej i kreatywnej formie edukacji artystycznej, która rozbudza wyobraźnię i rozwija zdolności plastyczne. Zajęcia te, były również ciekawą formą spędzenia czasu. Udział w warsztatach sprawił, iż uczniowie mogli poznać cały proces powstawania odlewów, a więc mieszania wody z gipsem w odpowiednich proporcjach, wylewania mieszanki do form oraz wyjmowania suchych odlewów. Najwięcej uciechy sprawiło łączenie wody z suchym gipsem. Natomiast największy zachwyt wzbudził gotowy odlew, który po kilku dniach nadawał się do malowania. Pod okiem prowadzących pań uczniowie mieli możliwość wykonania czterech odlewów gipsowych. Były to bardzo twórcze zajęcia, które na pewno pozostaną na długo w pamięci uczniów.