1900269
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / 16 kwietnia 2015 r.- wyjazd na spektakl do WOK

16 kwietnia 2015 r.- wyjazd na spektakl do WOK

Dnia 16 kwietnia 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum, udali się do Węgrowskiego Domu Kultury na spektakl pt. "Kolumbowie". Sztuka zrealizowana przez Narodowy Teatr Edukacji opowiadała o młodym pokoleniu skazanym i straconym przez okrutny los. Przedstawienie to odebraliśmy jako swoisty apel młodych do młodych. Uświadomiło nam ono, że nasi rówieśnicy żyjący w czasie II wojny światowej byli do nas bardzo podobni. Mieli marzenia, byli beztroscy i kochali życie. Nie wybierali losu bohaterów, lecz kiedy trzeba było, mimo swych młodych lat, szli po kolei na śmierć, "jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec". "Kolumbowie" to spektakl do którego tekst napisało życie, dlatego właśnie pozostawił on w naszych sercach wiele refleksji i wzruszeń.