1933516
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / 15 kwietnia 2015r.- wycieczka do WOK

15 kwietnia 2015r.- wycieczka do WOK

Dnia 15 kwietnia 2015r. pojechaliśmy na wycieczkę do WOK. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. „O Krasnoludkach i o sierotce Marysi” na podstawie tekstu Marii Konopnickiej w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Była to porcja znakomitej zabawy, ale też i wzruszeń. To opowieść o przyjaźni i miłosierdziu, w których tkwi niesamowita siła, i o tym, że warto walczyć z przeciwnościami czasem okrutnego losu. Baśń porusza najlepsze uczucia, budzi życzliwość zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pokazuje, że nie można być obojętnym na los innych, i że należy czerpać radość z bezinteresownej pomocy potrzebującym. Uczy szacunku dla pracy, umiłowania piękna, ale przede wszystkim współczucia i miłosierdzia. Jasno określa wartości, dzięki którym stajemy się lepszymi ludźmi. W teatralnej adaptacji tekstu Marii Konopnickiej maluchy poznały perypetie mądrego króla Krasnoludków – Błystka, zadziornego Podziomka i wielce uczonego Koszałka – Opałka. Doświadczyły też spotkania z wyniosłą i dumną królową Tatrą, która nie jest aż tak straszna, jakby mogło się wydawać. Przede wszystkim jednak młodzi widzowie poznali trudny los tytułowej sierotki Marysi.