1934032
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Jak co roku turniej zorganizowany został przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach przy współudziale Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Urzędu Miasta Węgrów oraz Policji. Celem turnieju jest przede wszystkim propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze poprzez znajomość przepisów ruchu drogowego. Eliminacje turnieju odbyły się w miniony czwartek i piątek (9 i 10.04) w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Pierwszego dnia o zwycięstwo rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych powiatu węgrowskiego. Pod czujnym okiem komisji, w której skład weszli przedstawiciele organizatorów, uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, jak i umiejętnościami jazdy po torze przeszkód. Szkoła Podstawowa w Krypach zajęła II miejsce. Uczniowie otrzymali elementy odblaskowe oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Węgrowa. Poziom wiedzy i umiejętności uczestników turnieju, z roku na rok jest coraz większy. Ale turniejowa rywalizacja to nie wszystko. Wiedza tam wykorzystywana pozostanie i na pewno przełoży się na bezpieczne zachowania na drogach.