Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Egzamin ósmoklasisty 2022 odbył się w terminie 24-26 maja.

Egzamin ósmoklasisty 2022 odbył się w terminie 24-26 maja.

Egzamin ósmoklasisty dobiegł końca. W czwartek 26 maja uczniowie zmierzyli się z ostatnim z trzech testów. Przypomnijmy.

-24 maja, we wtorek, uczniowie zdawali język polski,

-25 maja, w środę, ósmoklasiści podchodzili do matematyki,

-26  maja, w czwartek, odbył się egzamin z języka nowożytnego.

Trwały one odpowiednio – 120, 100 i 90 minut. Wszystkie rozpoczęły się o godzinie 9.00.

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022?

Egzamin ósmoklasisty będzie sprawdzany przez komisje egzaminacyjne. Wyniki zostaną przesłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Poznamy je 1 lipca.Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 1 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 8 lipca br. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.