1934168
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Pokaz historyczny- Starożytna Grecja

Pokaz historyczny- Starożytna Grecja

Uczniowie przenieśli się w świat zwyczajów i wierzeń oraz codziennego życia Hellenów. Wzięli udział w walkach hoplitów, zapoznali się z rodzajem uzbrojenia armii greckiej. Zdobyli wiele informacji o życiu w starożytnej Grecji i rządzących nią prawach, spuściźnie kulturowej antyku, wierzeniach, czyli mitologii, słynnych dziełach Homera i jego bohaterach, najsłynniejszych bitwach i greckich militariach oraz wpływie cywilizacji antycznej na dalsze dzieje Europy. Pokaz obfitował w wiele atrakcji, uczniowie tworzyli Falladę, na własnej skórze mogli przekonać się jakim karom byli poddawani uczniowie greckich szkół oraz ile ważyły akcesoria służące do walki.