Jesteś tutaj: Szkoła / Strona główna / „Mitologia” w wykonaniu artystów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa

„Mitologia” w wykonaniu artystów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa

Przedstawienie pozwoliło uczniom poznać , w jaki sposób starożytni Grecy opisywali fenomen natury, zróżnicowanie kultur, tradycję i historię. Fabuła spektaklu prezentowała przygody Argonautów: siłacza Herkulesa, pieśniarza Orfeusza oraz Tezeusza pogromcy Minotaura. Udali się oni do Pytii- kapłanki w świątyni Apollina w Delfach, która przepowiadała przyszłość. Oprócz nich na scenie pojawili się tez inni bohaterowie mitów greckich, np. Minos, Hermes, Minotaur, Charon, Ariadna, Hades i Persefona, Eurydyka, Prometeusz i Syzyf. Dzięki znakomitej scenografii, kostiumom , efektom dźwiękowym oraz świetlnym uczniowie mogli przenieść się w świat starożytnych Greków. Spektakl był dynamiczny i efektowny, nawiązywał do tragedii antycznej.