Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W WOŁOMINIE

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W WOŁOMINIE

Na miejscu ciepło i serdecznie przywitał dzieci Mikołaj i dokładnie zapoznał z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w fabryce podczas jej zwiedzania. Rodzinna Fabryka Bombek GEPARD działa od 1991 r., tworzone są w niej wyłącznie szklane ozdoby w oparciu o tradycyjne metody produkcji.

W trakcie zwiedzania zakładu dzieci zapoznały się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Przechodząc przez kolejne działy, poznały tajniki oraz etapy powstawania bombek tzn.: wydmuchiwanie, srebrzenie, malowanie, zakładanie zawieszek, ozdabianie i pakowanie.

Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których każdy mógł popisać się swoją kreatywnością i własnoręcznie ozdobić bombkę choinkową.

Po pełnej emocji pracy twórczej czekała na wszystkich niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.

Na zakończenie wizyty w fabryce Mikołaj zaprosił dzieci do swoich sań, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia, a następnie odprowadził uczestników wycieczki już do bardziej współczesnego środka transportu, czyli autokaru.

Był to bardzo ciekawy i kształcący wyjazd.

Więcej w galerii