1900427
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Jasełka ,,O co naprawdę chodzi w Święta Bożego Narodzenia ? ”

Jasełka ,,O co naprawdę chodzi w Święta Bożego Narodzenia ? ”

Uczniowie z klas I-VIII swoją grą aktorską w oryginalny sposób ukazali sens jednych z najważniejszych świąt chrześcijańskich. Nie zabrakło również pięknych śpiewów kolęd i pastorałek.

Głównym przesłaniem jasełek było udzielenie odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule przedstawienia. Uczniowie przypomnieli, że istotą tych świąt nie są drogie prezenty, suto zastawione stoły, najmodniejsze ubrania. Najważniejszą postacią jest osoba małego Jezusa, który przychodzi do nas w drugim człowieku, często samotnym, zapomnianym, potrzebującym.

Obecni na jasełkach: wójt Emil Wąsowski, radny Łukasz Komorowski, ks. Mirosław Rogoźnicki i dyrektor Teresa Strupiechowska złożyli wszystkim obecnym życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Nasi szkolni aktorzy w najbliższą niedzielę wystąpią w kościele pw. św. Stanisława BM w Czerwonce.

Więcej w galerii