Jesteś tutaj: Szkoła / Strona główna / Podziękowanie dla Fundacji PGE

Podziękowanie dla Fundacji PGE

Magiczny Dywan to innowacyjna, interaktywna pomoc dydaktyczna do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Jest już on, dzięki darowiźnie w wysokości 8500 zł Fundacji PGE oraz wkładzie własnym gminy Wierzbno w Szkole Podstawowej w Krypach.

Magiczny dywan  pozwala rozwijać u dzieci motorykę. Prowadzona ona jest poprzez gry i zabawy ruchowe, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Rozwija ona również pamięć i co za tym idzie pomaga w przyswajaniu wiedzy.

Obraz wyświetlany na podłodze tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym uczniowie przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych,
po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Uczeń w trakcie zabawy wkomponowuje się w jej tok, za pomocą ruchów rąk lub nóg. Magiczny Dywan wraz ze swoimi animacjami przyciąga dzieci, co widać już po pierwszych zajęciach na załączonych poniżej zdjęciach.