1925835
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Dzień Matki w naszej szkole

Dzień Matki w naszej szkole

Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je zawsze 26 maja. Dlaczego właśnie w tym dniu? Może dlatego, by wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogły być ofiarowane kochanym mamom.Jedno słowo - mama, ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała nam największy skarb – życie.

W tym dniu wszystkie mamy obdarzone są szczególnymi dowodami wdzięczności. W poniedziałek, 27 maja, również w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas I-VI  przygotowali dla swoich kochanych mam montaż słowno -muzyczny. Po części artystycznej złożyli życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty. Na mamy czekał jeszcze słodki poczęstunek. Te krótkie chwile spędzone wspólnie z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno mam - szczęśliwych i dumnych ze swych pociech, jak i dzieci, których trud i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i serdecznie przyjęte.