1932661
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Ślubowanie klasy I

Ślubowanie klasy I

Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Teresa Strupiechowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia - "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Krypach", dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie w klasie.