1900173
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Wycieczka do kina na film pt. ”Dywizjon 303- historia prawdziwa.”

Wycieczka do kina na film pt. ”Dywizjon 303- historia prawdziwa.”

Scenariusz filmu jest oparty na bestsellerowej książce Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy.  Polscy lotnicy w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. Ich ponadprzeciętne umiejętności, bohaterstwo i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne.
Według uczniów wyjazd do kina był bardzo dobrym pomysłem. Film okazał się ciekawy. Uczniowie cieszyli się, że mogli się trochę rozerwać i zapomnieć o codziennych, szkolnych obowiązkach. Z chęcią wezmą udział w kolejnym wyjeździe.