1934298
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Jestem widoczny, jestem bezpieczny! Pierwszaki otrzymały odblaski

Jestem widoczny, jestem bezpieczny! Pierwszaki otrzymały odblaski

Goście przeprowadzili z dziećmi pogadankę, jak być widocznym na drodze jesienią i zimą, kiedy to wcześnie robi się ciemno i późno wstaje słońce. Niejednokrotnie ich droga do szkoły odbywa się niekorzystnych warunkach. Każde dziecko otrzymało odblaski, w tym wspaniałą ledową opaskę, która zakłada się na nogę lub rękę. Opaska emituje czerwone światło i czyni dziecko widoczne z bardzo daleka. Jestem widoczny, jestem bezpieczny! – to akcja firmowana przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Od kilku lat wszyscy pierwszoklasiści otrzymują w ten sposób materiały odblaskowe.