1932211
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Bezpieczeństwo dzieci na drogach – spotkanie z policjantami

Bezpieczeństwo dzieci na drogach – spotkanie z policjantami

Podczas rozmów z uczniami funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na zasady obowiązujące podczas jazdy rowerem, na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych lub kamizelek. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Na zakończenie nasz dzielnicowy rozmawiał z młodzieżą o bezpiecznych zachowaniach w szkole, przypomniał o zasadach i regulaminie, jaki obowiązuje na jej terenie.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach i chętnie odpowiadali na pytania.
Tego typu spotkania mają na celu wykształcenie właściwych postaw w przypadku zaistnienia różnego typu nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji już od najmłodszych lat