Jesteś tutaj: Szkoła / Strona główna / SZEWCZYK DRATEWKA NA PLANIE FILMOWYM

SZEWCZYK DRATEWKA NA PLANIE FILMOWYM

Historia o Szewczyku Dratewce została opowiedziana obrazem, realizowanym za pomocą kamery, do którego dodano dźwięk. Dzieci brały czynny udział w przygotowaniu filmowej opowieści odgrywając krótkie scenki, np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Dziewczynki odegrały rolę księżniczek, a chłopcy myśliwych. Wszystkie poczynania dzieci na scenie były wyświetlane na telebimie. W ten sposób na bieżąco śledziły proces realizacji opowieści.

Podczas wspólnej zabawy widzowie poznali kilka tajników realizacji obrazu. Zobaczyli jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska. Wspólnie z ekipą Teatr Show zrealizowali bajkę pt. ”Szewczyk Dratewka”. Już niedługo będziemy mogli ją obejrzeć. Zabawa wszystkim się podobała.