1925519
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Wyjazd klasy III gimnazjum do Węgrowa /13.04.2018r./

Wyjazd klasy III gimnazjum do Węgrowa /13.04.2018r./

Głównym celem wyjazdu był udział we mszy świętej w Kościele św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy. Trzecioklasiści modlili się o owocne przygotowanie do egzaminów oraz w intencji  dobrych wyborów, jakie staną przed nimi w tym roku szkolnym. Następnie zwiedzili krypty w podziemiach klasztoru, które są nekropolią z ok 60 trumnami, zmumifikowanymi zwłokami szlachty, mieszczan i zakonników, spoczywających tam od ponad 300 lat. W podziemiach spoczywa między innymi ciało fundatora obu świątyń węgrowskich oraz właściciela XVII - wiecznego Węgrowa, Jana Dobrogosta Krasińskiego. Jego serce zaś spoczywa w Bazylice Mniejszej, także w Węgrowie. Po duchowych doświadczeniach uczniowie spędzili wspólnie czas na czymś bardziej przyziemnym, czyli posiłku i spacerze po centrum miasta.