1928155
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / 21 marca - Międzynarodowy Dzień Eliminacji Dyskryminacji Rasowej

21 marca - Międzynarodowy Dzień Eliminacji Dyskryminacji Rasowej

Obchody Międzynarodowego Dnia Eliminacji Dyskryminacji Rasowej mają na celu przede wszystkim uwrażliwienie opinii publicznej na wszelkie przejawy nietolerancji i ksenofobii, ukazanie skutków, które niosą one z sobą i wypracowanie praktycznych wskazówek dla rządów i instytucji publicznych, jak skutecznie przeciwdziałać wszelkim przejawom dyskryminacji i nietolerancji. W Szkole w Krypach /21 marca 2018r./ odbyło się spotkanie uczniów klas VI - VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum z p. psycholog Aleksandrą Iwaneczko - Kresa i p. pedagog Hanną Roguską Rońda z PPP w Węgrowie poświęcone tematowi dyskryminacji. Celem przedsięwzięcia zrealizowanego w formie warsztatów było uwrażliwienie społeczności szkolnej w zakresie rozpoznawania i reagowania na rozmaite formy zachowań dyskryminujących oraz wyposażenie uczniów w kompetencje, związane z przeciwdziałaniem dyskryminacji przejawiającej się w formie zachowań agresywnych i zaburzonej komunikacji interpersonalnej. W trakcie zajęć poruszone zostały takie zagadnienia jak: stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja, mniejszości, równe szanse, równe traktowanie. Dla każdego z nas Dzień Eliminacji Dyskryminacji Rasowej powinien być okazją do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych, szczególnie przedstawicieli innych kultur, religii czy regionów świata. Święto obchodzono w naszej szkole w ramach pracy nad szkolnym projektem w programie Erasmus+. Uczniowie wykazali się kreatywnością i stworzyli własne hasła przeciw dyskryminacji rasowej, a także przygotowali prace plastyczne na ten temat. Przygotowana została również okolicznościowa gazetka.