1933016
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / WYJAZD DO WŁOCH W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

WYJAZD DO WŁOCH W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Reprezentujący szkołę uczniowie zostali wybrani spośród kandydatów na podstawie osiągnięć edukacyjnych, znajomości języka angielskiego, zainteresowania wyjazdem i zaangażowaniem w promowaniu projektu oraz szkoły. Młodzież spotkała się po raz pierwszy z uczniami zaprzyjaźnionych szkół. Ta składająca się z pięciu krajów drużyna liczyła w sumie 42 uczniów. W czasie intensywnych sześciu dni uczniowie oraz nauczyciele brali udział w warsztatach. Ich głównym celem było uczenie postaw zrozumienia, tolerancji, szacunku dla innych kultur i narodowości, wzbogacanie wiedzy o świecie oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Uczniowie brali udział w zajęciach szkolnych i mieli okazję odwiedzić wieczne miasto - Rzym. Zwiedzili Koloseum, a następnie piękny Łuk Konstantyna, którego wzniesienie wiązało się z obchodami dziesięciolecia objęcia władzy w cesarstwie przez Cesarza Konstantyna. W okolicach obu tych niesamowitych budowli znajduje się Forum Romanum, które było centrum religijnego, politycznego i gospodarczego życia starożytnego Rzymu. Bardzo atrakcyjny okazał się czas spędzony na plaży. Młodzież wzięła udział w zajęciach żeglarskich. Poznała zasady bezpieczeństwa nad wodą, nauczyła się, jak używać środków ratunkowych oraz zasad poruszania się po jachcie. Część praktyczną uczniowie odbyli na łodziach, pod okiem sterników, nasi młodzi żeglarze mogli uczyć się sterowania oraz pracy żaglami. Podczas pobytu we Włoszech uczniowie mieszkali u swoich kolegów w urokliwym miasteczku - Formia na zachodnim wybrzeżu regionu Lacjum. Czas spędzony u rodzin oraz we włoskiej szkole pozwolił uczniom poznać styl życia i pracy, system edukacyjny, kulturę i obyczaje. Wszyscy mogli spróbować tradycyjnej i różnorodnej włoskiej kuchni, zobaczyć jak rówieśnicy z Włoch uczą się i spędzają czas wolny. Uczestnicy wyjazdu w ramach programu Erasmus+ wrócili zadowoleni, pełni nowych doświadczeń i wrażeń. Z niecierpliwością oczekują kolejnego międzynarodowego spotkania, które odbędzie się wiosną w Bułgarii.

Więcej w galerii