1951381
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / "Nadziei blask..." - Jasełka i wigilia szkolna

"Nadziei blask..." - Jasełka i wigilia szkolna

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny z życia współczesnych rodzin. Motywem przewodnim były słowa utworu: "Złota Jerozolima":

"Do szopy, do szopy wszyscy,

kto ogrzać pragnie ręce.

Z darami, z darami, z darami,

by odtajało serce".

Jasełka w wykonaniu młodzieży wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił i przypomniał wszystkim o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już tuż, tuż. Duże zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły p. Teresa Strupiechowska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Proboszcz naszej parafii ks. Mirosław Rogoźnicki, życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy.

Wszystkim, którzy przeczytali tekst o Jasełkach w naszej szkole, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... „bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Więcej w galerii