1941055
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / 11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2017r. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu wzięła udział cała społeczność szkolna. Uczniowie klasy VII przedstawili ciekawy program artystyczny o patriotycznym charakterze. Dziewczęta z  klasy II i III gimnazjum zaprezentowały wiele znanych i bliskich każdemu Polakowi pieśni. Na zakończenie uroczystości, pani dyrektor Teresa Strupiechowska, podziękowała uczniom za piękny występ, który był ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją patriotyzmu.

11 Listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem. 11 Listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku. Ten szczególny dzień powinien być dla nas Polaków okazją do powiedzenia sobie: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny”.

Więcej w galerii