1941051
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Dzień Nauczyciela w naszej szkole

Dzień Nauczyciela w naszej szkole

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. W piątek,13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Krypach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor Teresa Strupiechowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim współpracownikom.

W części artystycznej uczniowie klasy VII oraz przedstawiciele klasy IV w imieniu całej społeczności uczniowskiej śpiewem i wierszem wyrazili podziękowanie nauczycielom za ich codzienny trud. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło z ust naszych drogich uczniów. Młodzi artyści recytowali, oraz wesoło śpiewali, ukazując rzeczywistość szkolną z lekkim przymrużeniem oka.Na koniec wszyscy pracownicy szkoły otrzymali od uczniów drobne upominki. Rada Rodziców, która również dołączyła się do życzeń, przygotowała słodki poczęstunek.

Więcej w galerii