1941143
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / ERASMUS +

Realizacja zadania jest przewidziana na 2 lata, a całkowita kwota budżetu to aż 121 280 euro! Nasza szkoła jest koordynatorem całego projektu.

Naszymi szkołami partnerskimi są:

- Gimnazjum „Grigore Moisil” z Rumunii

- Szkoła Podstawowa im. Świętych Cyryla i Metodego z Bułgarii

- Szkoła „Instituto Comprensivo Pasquale Mattej” z Włoch

- Szkoła ,,EYUP GUMUSSUYU ILKOKULU” z Turcji

Erasmus + to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Realizacja projektu polega na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych, lokalnych lub regionalnych władz odpowiedzialnych za oświatę i innych organizacji działających na rzecz edukacji szkolnej.

Celem głównym projektu jest wzrost kompetencji kluczowych u uczniów w wieku 12-15 lat z 4 szkół partnerskich na poziomie dającym im odpowiednie przygotowanie do dalszej nauki. Międzynarodowy charakter projektu umożliwia kadrze i uczniom współpracę ze szkołami partnerskimi w zakresie działań związanych ze zdobywaniem wiedzy, wymianę dobrych praktyk oraz poznanie innych kultur. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat, i jest wynikiem inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską.