1950199
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Wycieczka do Malborka,Trójmiasta i Solca Kujawskiego

Wycieczka do Malborka,Trójmiasta i Solca Kujawskiego

Pierwszego dnia wyruszyliśmy do Malborka. Zwiedzany Zamek Krzyżacki okazał się nie lada atrakcją. Poznaliśmy historię budowli, widzieliśmy najciekawsze miejsca w zamku. Zwiedziliśmy wystawę bursztynu, obejrzeliśmy zgromadzone w muzeum stroje i broń pochodzącą z okresu, gdy na zamku zamieszkiwali Krzyżacy. Poznaliśmy obowiązujące wówczas zwyczaje.

Wieczorem dotarliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego „Basia” w Mikoszewie. Po zakwaterowaniu się w domkach wszyscy zwiedzili okolicę, spacerując wzdłuż plaży.

Drugiego dnia pogoda sprzyjała nam w realizacji bogatego programu wycieczki. Podziwialiśmy Stare Miasto w Gdańsku z Dworem Artusa, Ratusz, Fontannę Neptuna, Żuraw Gdański. Zwiedziliśmy największy na świecie kościół ceglany, Bazylikę Najświętszej Maryi Panny, skąd mogliśmy podziwiać Gdańsk z wieży widokowej.

Następnie odbyliśmy rejs statkiem z Gdańska na Westerplatte, by obejrzeć monumentalny pomnik. To miejsce, gdzie atakiem pancernika Schleswig - Holstein rozpoczęła się II wojna światowa. W dniach 1-7 września 1939 roku miała tu miejsce obrona półwyspu przez Polaków pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego.

Wizytę na  Westerplatte zakończyliśmy wspólną fotografią pod  Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.

Trzeciego dnia znów pojechaliśmy do Gdańska. W dzielnicy Oliwa widzieliśmy w katedrze najsłynniejsze w Polsce organy. Wysłuchaliśmy 20 – minutowego, ujmującego koncertu organowego. Uwagę naszą zwróciły częściowo ruchome figury muzykujących aniołów.

Potem pojechaliśmy do Gdyni, gdzie odbył się spacer po Oceanarium, podczas którego podziwialiśmy niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Największą atrakcją była rafa koralowa, która zachwyciła nas różnorodnością barw i bogactwem kształtów jej mieszkańców. Wizyta w Gdyńskim Oceanarium będzie z pewnością  niezapomnianą przygodą.

Jeszcze tego samego dnia spacerowaliśmy po sopockim molo.

Po powrocie do Mikoszowa znaleźliśmy jeszcze czas na rekreację na plaży, żeby poczuć smak zbliżających się wakacji.

Wieczorem odbyło się ognisko i wyczekiwana dyskoteka. Wszyscy bawili się świetnie. Tańce i hulanki trwały do późnego wieczora.

Następnego dnia, by poznać życie dinozaurów i dowiedzieć się więcej o ich życiu, zwyczajach, pojechaliśmy do miejscu, jakim jest „Jura Park” w Solcu Kujawskim. Tam też bawiliśmy się na placu zabaw, byliśmy w kinie 5D, zjedliśmy obiad. Oprócz wspaniałej zabawy na 2 ha placu zabaw mieliśmy możliwość zdobycia wiedzy o świecie sprzed milionów lat. Zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi im. Karola Sabatka, w którym znajdują się bogate zbiory skamieniałości i kości dinozaurów oraz galeria zdjęć z terenu wykopalisk.

W piątek po południu nadszedł czas powrotu. Dopełnieniem całości były lody w Mac Donald’s. Wszyscy szczęśliwie dotarli do domu około 22.30 Wycieczka miała mnóstwo atrakcji i pozostawiła wiele silnych wrażeń. Wyjazd można uznać za bardzo udany, a uczniowie już zaczęli planować następne wyprawy.

Więcej w galerii