1951403
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / NOC W SZKOLE

NOC W SZKOLE

Dnia (a właściwie i nocy) 2 czerwca 2017r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią spotkali się o godzinie 18:00 w naszej szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości przystąpili do przygotowania miejsc do spania. Ich "sypialnią" stała się sala gimnastyczna. Poprzez wspólne przeżywanie tej „przygody” wychowawczyni realizowała postawione sobie cele. Młodzież uczyła się samodzielności i odpowiedzialności (w pobliżu nie czuwali rodzice!), a także  umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Miała możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy, a spędzenie nocy poza domem, w warunkach częściowo „spartańskich” na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania się, do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Podczas „nocy w szkole” uczniowie zobaczyli szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła im polubić i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i piżamach pomoże traktować ją jak drugi dom. Okazuje się, że niewielkim nakładem środków można sprawić młodym ludziom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić czas. Szóstoklasiści zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili w sobotni poranek do domów. Była to cenna inicjatywa, która pokazała, że szkoła wcale nie musi być nudna! Atrakcjami „nocy w szkole” były : wspólne spożywanie przysmaków, seans filmowy, podchody, piżama party, „straszne i humorystyczne opowieści”.