1944332
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Wyjazd do Drohiczyna

Wyjazd do Drohiczyna

W środę, 5 kwietnia 2017r. uczniowie klasy trzeciej naszego gimnazjum wraz z wychowawcą i ks. Mirosławem udali się do Drohiczyna. W Katedrze Trójcy Przenajświętszej uczestniczyli we mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza parafii    Czerwonka Liwska. Następnie zwiedzili Muzeum Diecezjalne im. Jana Pawła II, w którym, znajdują się  unikatowe eksponaty oraz pamiątki z wizyty Jana Pawła II. Jest wiele innych powodów by odwiedzić to niezwykłe muzeum. W  Drohiczynie znajduje się m.in. największy eksponowany zbiór ornatów z pasów kontuszowych, a także unikatowa kapa również z pasów kontuszowych. Zdaniem siostry Bogumiły, loretanki, która o eksponatach opowiadała  z wielkim przejęciem, na szczególną uwagę zasługuje XIX-wieczny kielich syberyjski, który ogrzewany jest „duszą”, a także monstrancja zrobiona przez więźniów stalagu w czasie II wojny światowej. Opodal Drohiczyna nasi gimnazjaliści odwiedzili Wystawę Starych Motocykli i Muzeum Kajakarstwa. To jedyne tego typu muzeum w Polsce. Istnieje od 2013 roku. Można obejrzeć ponad 100 eksponatów, w tym ponad 20 kajaków polskich i zagranicznych  z których najstarsze pochodzą z lat 50-tych i 60-tych.

Pogoda dopisała. Uczniowie zobaczyli górę zamkową oraz spokojną i malowniczą panoramę Podlasia. W miłej atmosferze odpoczywali wśród nadbużańskich krajobrazów oraz podziwiali niezwykłe, tamtejsze walory przyrodnicze.  Wyjazd był bardzo udany i trzecioklasiści wrócili z nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzą te piękne miejsca.

Więcej w galerii