1944636
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Zajęcia z przedstawicielami policji

Zajęcia z przedstawicielami policji

Młodsze dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum wysłuchali pogadanki na temat bardzo rozpowszechnionego wśród nastolatków zjawiska cyberprzemocy. Obecna na spotkaniu młodzież została poinformowana jakie zachowania uznawane są za cyberprzemoc. Wśród form przemocy z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych, wymienionych przez policjantów, znalazły się m.in.: rozsyłanie drogą  e-mailową lub przy pomocy telefonu komórkowego różnego rodzaju kompromitujących materiałów i treści prywatnych, włamania na konto e-mailowe, blog, profil w serwisie społecznościowym, tworzenie kompromitujących i ośmieszających stron internetowych, blogów, fałszywych kont i profili w serwisach społecznościowych, wulgaryzmy stosowane względem innej osoby, ośmieszanie, szantaż, umieszczanie w Internecie obraźliwych zdjęć lub filmików, rozpowszechnianie plotek, itd. Obecnie najwięcej niepokoju wywołuje obecność przemocy i destrukcji w grach. Podkreślono, że nie wszystkie gry zawierają tego typu treści, jednak niestety większość gier dostępnych w sprzedaży oraz w Internecie angażuje gracza w różnego rodzaju akty przemocy, okrucieństwa i zniszczenia. Zajęcia z przedstawicielami policji były jednym z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.