1944803
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 MARCA to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Tego dnia wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Krypach przystąpili do wiosennej zabawy konkursowej. Młodzież z poszczególnych klas miała za zadanie swoim strojem, dekoracją sali, samodzielnie wykonaną potrawą, reprezentować barwę wiosny.

Wcześniej każdej klasie został przypisany jeden wiosenny kolor. Wszyscy uczniowie rzetelnie przygotowali się. W klasach pojawiły się różnorodne, kolorowe ozdoby, wiosenne gazetki i pyszne potrawy. Barwnie przystrojone zostały okna, drzwi oraz korytarze szkolne. Specjalnie powołana komisja składająca się z reprezentacji nauczycieli i samorządu szkolnego miała za zadanie ocenić pracę i zaangażowanie uczniów. Wybór najlepszych był bardzo trudny. Jednak po dłuższej chwili decyzja zapadła. Podczas apelu wręczone zostały dyplomy i słodkie nagrody.

Następnie udaliśmy się nad pobliską rzeczkę by utopić Marzannę. Zwyczaj ten przedstawia walkę zimy z wiosną. Aby pomóc nadchodzącej radosnej porze roku w pognębieniu okrutnej zimy, nasi dalecy przodkowie robili kukłę ze słomy i wrzucali ją do rzeki lub strumienia, by wartki bieg wody przyspieszył odpłynięcie zimy. Tak też stało się i tym razem. Marzanna odpłynęła.
Może dzięki temu wiosna szybciej do nas przyjdzie:)

Więcej w galerii