1938309
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Oficjalne święto w Polsce ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 roku jako Dzień Nauczyciela, od 1982 natomiast obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej będącej pierwszym ministerstwem edukacji w Europie. Zostało ono utworzone 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole miał bardzo uroczysty charakter. Odbyła się akademia, podczas której uczniowie poprzez wiersze, piosenki oraz humorystyczne scenki okazali wdzięczność wszystkim nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły za trud włożony w ich wychowanie opiekę i nauczanie. Przedstawiciele Rady Rodziców przygotowali dla nauczycieli symboliczny kwiatek i słodki poczęstunek.

Więcej w galerii