1938296
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Akcja „Kartka dla Powstańca”

Akcja „Kartka dla Powstańca”

We wrześniu wspominamy rocznicę wybuchu II wojny światowej 1939 roku i okupacji, która na ziemiach polskich trwała do roku 1945. Jednym z najważniejszych, wydarzeń tego okresu było Powstanie Warszawskie – uosobienie takich wartości jak patriotyzm, wolność i niezłomność jego młodych uczestników w walce o Ojczyznę. Zasługują Oni na naszą pamięć i szacunek. Aby powiedzieć Im: ,,Pamiętamy”, możemy wysłać kartkę pocztową. Zachęcamy wszystkich do tego gestu pamięci i patriotyzmu. W ten sposób oddamy hołd ludziom, którzy poświęcili wszystko, by walczyć o naszą wolność. Ci ludzie wciąż są wśród nas i choć są dla nas niezwykle ważni, pamięć o nich stopniowo zanika.W tym roku do akcji przyłączyli się również uczniowie naszej szkoły.

Więcej na stronie BohaterON - https://bohateron.pl